Darmowe pożyczki 0% – chwyt marketingowy czy prawdziwa okazja?

 
Kwota pożyczki:
1500 - 20000 zł
Pierwsza do 20.000 zł
Czas na spłatę:
60 dni - 60 mies.
Pierwsza do 60 mies.
 
Kwota pożyczki:
400 - 4000 zł
Pierwsza do 4.000 zł
Czas na spłatę:
7 dni - 3 mies.
Pierwsza do 3 mies.
 
Kwota pożyczki:
2500 - 25000 zł
Pierwsza do 25.000 zł
Czas na spłatę:
12 - 60 mies.
Pierwsza do 60 mies.
Pierwsza Pożyczka do 1.000zł za darmo.
Kwota pożyczki:
100 - 3500 zł
Pierwsza do 1.000 zł
Czas na spłatę:
1 - 30 dni
Pierwsza do 30 dni
 
Kwota pożyczki:
1000 - 10000 zł
Pierwsza do 5.000 zł
Czas na spłatę:
6 - 24 mies.
Pierwsza do 24 mies.
 
Kwota pożyczki:
1000 - 6000 zł
Pierwsza do 6.000 zł
Czas na spłatę:
12 - 30 mies.
Pierwsza do 30 mies.
 
Kwota pożyczki:
1000 - 10000 zł
Pierwsza do 5.000 zł
Czas na spłatę:
6 - 24 mies.
Pierwsza do 24 mies.
 
Kwota pożyczki:
1000 - 10000 zł
Pierwsza do 5.000 zł
Czas na spłatę:
6 - 24 mies.
Pierwsza do 24 mies.
 
Kwota pożyczki:
1000 - 25000 zł
Pierwsza do 10.000 zł
Czas na spłatę:
6 - 36 mies.
Pierwsza do 36 mies.
Bez zaświadczeń o dochodach! RRSO 78,6%
Kwota pożyczki:
1000 - 15000 zł
Pierwsza do 15.000 zł
Czas na spłatę:
3 - 36 mies.
Pierwsza do 36 mies.
 
Kwota pożyczki:
800 - 25000 zł
Pierwsza do 25.000 zł
Czas na spłatę:
3 - 48 mies.
Pierwsza do 48 mies.
 
Kwota pożyczki:
400 - 5000 zł
Pierwsza do 5.000 zł
Czas na spłatę:
3 - 6 mies.
Pierwsza do 6 mies.
 
Kwota pożyczki:
1000 - 5000 zł
Pierwsza do 5.000 zł
Czas na spłatę:
6 - 36 mies.
Pierwsza do 36 mies.
 
Kwota pożyczki:
500 - 5000 zł
Pierwsza do 5.000 zł
Czas na spłatę:
4 - 4 mies.
Pierwsza do 4 mies.
 
Kwota pożyczki:
100 - 5000 zł
Pierwsza do 1.500 zł
Czas na spłatę:
5 dni - 3 mies.
Pierwsza do 30 dni

Często reklamowane darmowe pożyczki 0% rzeczywiście dają możliwość wzięcia i oddania takiej samej sumy. Promocja po pierwszym zachwycie budzi pewne wątpliwości, gdyż “nigdy nic nie ma za darmo” – szczególnie w świecie finansów. Darmowe pożyczki jednak rzeczywiście oferują tak atrakcyjne warunki i kuszą klientów swoimi plusami.

Czym zatem są darmowe pożyczki 0% ? Dlaczego są one udzielane za darmo? Czy musimy czegoś się obawiać? Wszystkie wątpliwości rozwiewamy w dalszej części tekstu oraz udzielamy przydatnych porad.

Czym tak właściwie są darmowe pożyczki 0%?

Darmowe pożyczki 0% to bardzo szumnie reklamowane pożyczki bez oprocentowania. Według tej opcji musimy oddać jedynie taką sumę, jaką pożyczyliśmy od firmy pożyczkowej — bez dodatkowego oprocentowania. Pożyczki w rzeczywiście są promocyjnymi pożyczkami. Biorąc w takiej promocji np. 2000 zł, będziemy musieli zwrócić dokładnie tyle samo.

Oferta ta dotyczy pożyczek udzielanych na kilkanaście lub kilkadziesiąt dni. Przeciętne kwoty tych pożyczek wahają się w granicach 500 zł – 30000 zł. Zdecydowana większość prywatnych firm pożyczkowych w swojej ofercie ma promocyjne pożyczki 0%. Są one udzielane nowym klientom jako pierwsze pożyczki.

Aby je otrzymać, musimy przejść dokładnie taką samą procedurę co przy braniu typowych pożyczek z oprocentowaniem. Należy złożyć wniosek pożyczkowy, opisać swoją sytuację finansową, dochody i ew. wydatki oraz poczekać na decyzje firmy. Cały proces odbywa się online, dzięki czemu nie musimy nigdzie udawać się osobiście.

Każda firma pożyczkowa ma nieco inne wymagania, jakie należy spełnić, aby otrzymać taką darmową pożyczkę. Przeważnie jest to ukończone 18 lat, brak zadłużeń oraz stały dochód. Każda z firm oferuje również nieco inne kwoty oraz termin spłaty takich pożyczek. Jako że pożyczki 0% funkcjonują tak samo, jak zwykłe pożyczki z oprocentowaniem, w razie opóźnienia w spłacie mogą zostać nam naliczone dodatkowe kary za przekroczenie terminu. Jeśli jednak zamierzamy spłacić pożyczkę terminowo — nie zapłacimy nic więcej ponadto, ile rzeczywiście pożyczyliśmy.

Dlaczego firmy udzielają pożyczek 0%?

Pierwszym pytaniem po obejrzeniu reklamy w tv lub baneru w internecie jest to dlaczego prywatne firmy pożyczkowe udzielają darmowych pożyczek 0%. Jest to całkowicie uzasadnione, gdyż w myśl przysłowia “ nigdy nie ma nic za darmo” możemy mieć pewne wątpliwości. W tym wypadku akurat zastosowanie ma druga prawda, że od każdej reguły są wyjątki. Tak jest też i tym razem.

Pożyczki 0% rzeczywiście są darmowe i powodem tej sytuacji są dwie główne przyczyny.

– Pierwsza z nich to chęć przyciągnięcia do marki nowych klientów. Pożyczki bez oprocentowania, czyli de facto darmowe pożyczanie pieniędzy jest oferowane jedynie nowym klientom. Jeśli osoby takie skorzystają z tej pożyczki i spłaca ją, istnieje duże prawdopodobieństwo, że skorzystają z następnych pożyczek. Firma pożyczkowa udziela im wtedy takiej pożyczki, ale już ze standardowym oprocentowaniem i na tym zarobi.

Wiele osób, które w przeszłości korzystały z takiej darmowej pożyczki, gdy zajdzie potrzeba wybierze właśnie znaną już markę. Firmy upatrują w tym okazji, aby udzielić kolejnej pożyczki już z oprocentowaniem i zarobić .

– Drugim powodem, dla którego firmy pożyczkowe oferują darmowe pożyczki 0%, jest fakt, iż chcą dać klientowi możliwość przetestowania całego procesu pożyczania pieniędzy. Wiele osób nie chce brać dużych sum w nowych instytucjach. Darmowa pożyczka jest zatem doskonałym sposobem do sprawdzenia zarówno firmy przez klienta, jak i poznania klienta przez firmę.

Gdy osoba taka weźmie i spłaci daną pożyczkę — zwiększy swoją wiarygodność, otrzyma dostęp do wyższych ofert i znacznie łatwiej otrzyma kolejną pożyczkę. W trakcie testowania klient może sprawdzić, jak funkcjonuje podpisywanie umowy, spłacanie rat czy jaki jest kontakt z doradcami firmy.

Prywatne firmy pożyczkowe od dłuższego czasu proponują już branie takich darmowych pożyczek. Jest to opłacalne dla nich, gdyż pozyskują w ten sposób klientów, którzy w przyszłości pozostawią u nich sporo pieniędzy, biorąc już oprocentowane pożyczki. Świadczy o tym fakt, iż większość firm oferuje taką promocję.

Czy darmowe pożyczki zawierają niebezpieczne elementy?

Kolejnym pytaniem, jakie często pada po obejrzeniu reklamy promującej pożyczki 0%, jest to czy pożyczki takie zawierają jakieś niekorzystne elementy – “haczyki” lub “gwiazdki”.

Odpowiedzi na to pytanie brzmi: nie. Celem takich pożyczek  jest przyciągnięcie klienta do marki. Same firmy pożyczkowe nie oczekują zatem żadnych profitów z tej pierwszej darmowej pożyczki i nie umieszczają żadnych podchwytliwych paragrafów czy “haczyków”. Pożyczki takie są tak samo bezpieczne i funkcjonują na takich samych zasadach co te zwykłe — z oprocentowaniem. Dzięki temu możemy śmiało bez obaw brać pożyczki krótkoterminowe, ciesząc się brakiem oprocentowania.

Czy warto brać takie pożyczki?

Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Pożyczki 0% są bardzo atrakcyjnymi z klienckiego punktu widzenia promocjami. Firmy pożyczkowe udzielają takich pożyczek na takich samych zasadach i umożliwiają darmowe pożyczenie pieniędzy na kilkadziesiąt dni. Dzięki temu możemy skorzystać z pożyczek bez płacenia oprocentowania.

Wybierając odpowiednio kilka ofert marek finansowych, możemy przez kilka kolejnych miesięcy korzystać z darmowych pożyczek lub wziąć w sumie dużą kwotę, od której nie będzie naliczonego oprocentowania.

Darmowe pożyczki mogą być również dobrym sposobem na wyjście z tarapatów finansowych. Jeśli posiadamy kilka zobowiązań i mamy pewne problemy z ich spłatą, możemy zyskać na czasie biorąc taką pożyczkę. Dzięki niej możemy przeczekać miesiąc lub nawet 60 dni spłacając poprzednie zobowiązania i uregulować darmową pożyczkę za dwa miesiące, kiedy odzyskamy płynność finansową i poprawimy nasze finanse.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Kasia pisze:

    Korzystałam z kilku darmowych pożyczek i mogę polecić Wonga. Pierwsza pożyczka jest darmowa i całkowicie online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *