Porównywarka pożyczek to bardzo ciekawa i przydatna aplikacja. Jest ona zamieszczona na stronie internetowej i zawiera w sobie zestawienie wielu pożyczek na rynku pod różnym kątem. Osoby szukające pożyczek  mogą w ten sposób znaleźć korzystną ofertę bez samodzielnego przeszukiwania internetu.

Wiele osób nie wie jednak do końca, czym jest porównywarka pożyczek, jak działa, jakie ma plusy i czy warto z niej korzystać. Na wszystkie pytania odpowiemy poniżej.

Czym jest porównywarka pożyczek?

Porównywarka pożyczek to serwis internetowy lub aplikacja na danej stronie internetowej, która pozwala porównywać poszczególne oferty pożyczek. Najczęściej porównywarki internetowe zawierają wszystkie aktualne oferty. Porównywarki mogą oferować porównanie pożyczek krótkoterminowych — chwilówek, jak i pożyczek ratalnych czy pożyczek dla studentów, emerytów itp.

Bardzo często w porównywarkach również znajdziemy oferty promocyjne takie jak np. darmowe pożyczki dla nowych klientów. Zasada działania porównywarki pożyczek jest bardzo prosta. Wybraną listę np. pożyczek ratalnych możemy filtrować i sortować na propozycje, które są dla nas najlepsze pod różnymi względami. Do parametrów, pod którymi możemy filtrować listę z ofertami należy np. rrso, liczba rat, wysokość oferty, oceny użytkowników itp.

Porównywarki pożyczek zawierają też najczęściej wszystkie aktualne i obecne oferty wielu firm na rynku. Możemy również bezpośrednio z nich przejść na stronę danego pożyczkodawcy i skorzystać z danej oferty. Niektóre porównywarki pożyczkowe mogą oferować promocje, które są dostępne jedynie w danej porównywarce.

Na portalach posiadających porównywarki pożyczek, bardzo często możemy skorzystać też z bogatej bazy wiedzy, bloga czy porad finansowych jak na darmowepozyczki.pl. Najczęściej porównywarki są częścią dużego serwisu finansowego, dzięki któremu dowiemy się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy. Porównywarki pożyczek nie są prowadzone przez konkretne firmy pożyczkowe a przez prywatne osoby czy serwisy o tematyce finansowej.

Korzyści jakie daje porównywarka pożyczek

Porównywarka pożyczek to bardzo przydatne miejsce, w którym możemy znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę pożyczki. Pierwszym plusem jest wygoda oraz szybkość znalezienia korzystnej pożyczki. W porównywarkach mamy dostęp do wszystkich aktualnych ofert pożyczek na rynku. W ciągu kilku minut możemy przejrzeć i porównać poszczególne pożyczki pod różnymi kątami oraz sprawdzić ich szczegóły.

Przeglądając samodzielnie internet oraz wyszukując ofert bezpośrednio na każdej stronie pożyczkodawcy byłoby ciężkie. Znalezienie najkorzystniejszej pożyczki zajęłoby nam bardzo dużo czasu. Dzięki temu możemy trafić też na pożyczkę najkorzystniejszą finansową czy też taką, która ma najwięcej pozytywnych ocen i opinii.

Korzystanie z porównywarek pożyczek jest bardzo proste. Wystarczy jedynie wejść na stronę i przeglądać ranking lub samodzielnie określić, pod jakim kątem mają wyświetlać się oferty.

Porównywarka pożyczek jest również darmowa i nie musimy się rejestrować żeby z niej skorzystać. Oprócz oszczędności czasu czy wyszukiwania korzystnych finansowo pożyczek możemy do plusów porównywarek, zaliczyć także komfort użytkowania. Same porównywarki pożyczek możemy uruchomić na laptopie i tablecie czy nawet smartfonie, co obecnie jest bardzo pomocne, gdy korzystamy np. z urządzeń mobilnych.

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z porównywarki pożyczek?

Korzystanie z porównywarek pożyczek to bardzo wiele korzyści. Z porównywarki pożyczek możemy korzystać, jeśli aktualnie szukamy konkretnej pożyczki np. chwilówki lub pożyczki krótkoterminowej. Dzięki temu możemy wybrać oferty dopasowane do naszej sytuacji.

Warto wybierać takie porównywarki pożyczek, jeśli szukamy firmy rzetelnej lub takiej, która posiada dobre opinie klientów. W niektórych porównywarkach możemy to bardzo prosto sprawdzić. Korzystanie z tej opcji jest też warte uwagi, gdy zależy nam na znalezieniu najtańszej pożyczki na rynku. W taki sposób możemy zaoszczędzić konkretne pieniądze.

Korzystając z porównywarki pożyczek, możemy również z łatwością znaleźć firmę prywatną, która udziela pożyczek całkowicie online — przez internet i bez wychodzenia z domu skorzystać z prywatnej pożyczki otrzymując pieniądze na konto bankowe.

Ostatnim plusem używania porównywarki pożyczkowej jest fakt, że nawet jeśli nie znamy się na finansach, otrzymamy propozycje korzystnych i wartych uwagi pożyczek. Wstępne zaproponowanie kilku z nich znacznie ułatwi wybór i selekcje, nawet jeśli finanse nie są naszą najmocniejszą stroną.

Jak korzystać z porównywarki pożyczkowej?

Korzystanie z porównywarki pożyczek jest bardzo proste. W tym celu powinniśmy udać się do porównywarki oraz uruchomić daną stronę www. Następnie możemy określić parametry, na jakich nam zależy. Możemy zatem wygenerować listę pożyczek darmowych, promocyjnych czy tych, które mają sumy np. powyżej 2000 zł.

Każda porównywarka pożyczek może oferować nieco inne funkcje, ale ogólna zasada działania jest taka sama. Bardzo ciekawą funkcjonalnością oferowaną przez niektóre porównywarki jest możliwość określenia danej sumy np. 1000 zł i podania interesującego nas terminu np. 30 dni. W takiej konfiguracji wyświetlą się nam jedynie te pożyczki, które spełniają nasze wymagania. Wynik możemy jeszcze posortować np. pod względem rrso czy ocen i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Zobacz również: Ranking pożyczek | Opinie klientów