Pożyczka dla emeryta – Najlepsze pożyczki dla seniorów

Emeryci bardzo często korzystają z pożyczek prywatnych, gdyż muszą poradzić sobie z nieprzewidzianymi wydatkami takimi jak leczenie czy remont. Bardzo często w zwykłym trybie udzielania takich pożyczek czy kredytów mają jednak zbyt małe dochody. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą prywatne pożyczki dla emerytów, które są dedykowane właśnie im i firmy w indywidualny sposób podchodzą do osób na emeryturze.

Poniżej najlepsze pożyczki dla emerytów:

Czym zatem jest pożyczka dla emeryta? Na jakiej zasadzie działa i dlaczego prywatne firmy ich udzielają? Jak znaleźć firmy oferujące takie pożyczki? Wszystkie odpowiedzi poniżej.

Czym jest pożyczka dla emeryta?

Pożyczka dla emeryta to pożyczka udzielana przez prywatne firmy pożyczkowe. Na rynku istnieje wiele firm, które chętnie udzielają prywatnych pożyczek emerytom. Pożyczki takie działają jak standardowe pożyczki udzielane wszystkim osobom, uwzględniają jednak konkretne parametry emerytów i są skierowane właśnie do nich. Z pewnością firmy oferujące pożyczki dla emerytów nie stawiają granicy wiekowej. Bardzo często możemy zatem korzystać z takich pożyczek niezależnie od wieku.

Firmy pożyczkowe biorą pod uwagę również niskie dochody i akceptują je. Pożyczka dla emeryta jest zatem specjalną ofertą firm pożyczkowych przeznaczoną dla seniorów. Najczęściej dotyczy ona chwilówek oraz pożyczek ratalnych. Dzięki temu emeryt może pożyczyć środki na 30 czy 60 dni lub wziąć pożyczkę na 12, lub 24 raty. Pożyczka dla emeryta jest zatem ofertą skierowaną dla emerytów, która uwzględnia ich wiek, dochody itp. oraz oferuje korzystną propozycję w takiej sytuacji.

Aby otrzymać taką pożyczkę w prywatnej firmie pożyczkowej, również musimy stworzyć w serwisie pożyczkodawcy konto, potwierdzić swoją tożsamość oraz złożyć wniosek pożyczkowy. Najczęściej jeszcze tego samego dnia otrzymujemy decyzje. Może być ona pozytywna, negatywna lub pozytywna z określeniem, że otrzymaliśmy niższą ofertę niż ta, o którą wnioskowaliśmy.

Jakie są plusy takich pożyczek?

Do plusów pożyczek dla emerytów w prywatnych firmach pożyczkowych zaliczyć można z pewnością dogodną formę pożyczania. Możemy otrzymać je bez wychodzenia domu, przelewem na konto. Nie musimy przedstawiać zaświadczeń, a wystarczy oświadczenie o dochodach. Pożyczki prywatne oferują też coraz częściej korzystne warunki finansowe oraz komfortowe warunki samego pożyczania. Na rynku istnieje też wiele firm, które udzielają pożyczek dla emerytów, a dzięki temu możemy wybrać odpowiednią dla nas firmę.

Dlaczego firmy pożyczkowe udzielają pożyczek emerytom?

Teoretycznie emeryci, którzy mają niższe dochody, niż osoby pracujące nie są wymarzoną grupą osób dla pożyczkodawców. W rzeczywistości jednak wiele firm udziela pożyczek emerytom i oferuje im szczególnie korzystne warunki. Dlaczego tak się dzieje?

Pierwszą przyczyną jest stały oraz państwowy dochód, jakim jest emerytura. Nawet niska emerytura to gwarancja stałego dochodu, który emeryt otrzymywać będzie niezależnie od wielu okoliczności. W porównaniu np. z pracą oraz możliwością jej utraty, emerytura jest gwarancją wypłacalności emeryta. Firmy pożyczkowe chętnie zatem udzielają pożyczek emerytom.

Wpływ na taką sytuację ma również pozytywna historia kredytowa np. w BIKu, gdy emeryt przez wiele lat życia z pewnością brał kiedyś i spłacał inne pożyczki czy kredyty. Prywatni pożyczkodawcy udzielają również pożyczek emerytom, gdyż duża część z nich regularnie spłaca swoje zobowiązania i jest to korzystne finansowo dla danej firmy.

Na co uważać pożyczając pieniądze?

Jeśli korzystamy z pożyczki dla emeryta, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Pierwszym z nich jest RRSO, czyli czynnik określający wszystkie koszty pożyczki. Im jest on niższy, tym tańsza i atrakcyjniejsza finansowo oferta. Jeśli rrso wynosi 20%, pożyczając 1000 zł na rok będziemy musieli oddać 1200 zł itp.

Warto również sprawdzić, czy dana firma pożyczkowa znajduje się w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych. Jest to związek zrzeszający wiarygodne i rzetelne firmy pożyczkowe na rynku. Jeśli dana firma jest jej członkiem, z pewnością nie stosuje nieuczciwych praktyk itp. Biorąc pożyczkę dla emeryta, warto poradzić się np. rodziny lub znajomych i przedyskutować taki krok w większym gronie.

Gdzie szukać pożyczek dla emerytów?

Choć pożyczek dla emerytów możemy szukać na kilka sposobów, zdecydowanie najlepszym jest skorzystanie z gotowego rankingu pożyczek dla emerytów. W jaki sposób będziemy mogli skorzystać z aktualnej listy pożyczek np. ratalnych czy chwilówek.

Ranking pożyczek dla emerytów zawiera takie dane jak czas na spłatę pożyczki, kwota jaką możemy pożyczyć, czy pożyczka jest darmowa oraz czy będziemy sprawdzani w BIK czyli wszystko co najważniejsze. Pożyczek dla emerytów możemy również szukać samodzielnie w internecie na stronach poszczególnych firm pożyczkowych lub na forach internetowych czy na portalach finansowych ale będzie to nieco bardziej czasochłonne zajęcie od skorzystania z powyższego rankingu.

4.8/5 - (6 votes)

Ten post ma 3 komentarzy

  1. Jan 70

    Świetne zestawienie. Skorzystałem z alegotówka i jako dochód mam tylko emeryturę. Jako pożyczka dla emeryta polecam w 100%

  2. Krzysztof

    Fajny artykuł, jestem seniorem i miałem problem z uzyskaniem pożyczki a o kredycie nie wspomnę. Skorzystałem z powyższego zestawienia i otrzymałem pieniądze na konto tego samego dnia.

  3. Paweł

    Polecam pożyczkę wandoo. Mam niską emeryturę i w banku nie dostałem kredytu. Z pożyczką na emeryturę nie było problemu. Wniosek złożyłem przez internet a pieniądze po 10 min. były na koncie.

Dodaj komentarz