Pożyczka dla studenta – sprawdź gdzie dostaniesz pożyczkę dla studenta

Studiowanie i nauka to zdecydowanie nie czas, który sprzyja wysokim zarobkom. Najczęściej dochody studentów są wręcz symboliczne i nie pozwalają na wzięcie kredytu czy zwykłej pożyczki. Bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla studentów, którzy potrzebują dodatkowej gotówki, jest pożyczka dla studenta oferowana przez niektóre prywatne firmy pożyczkowe.

Jest to dedykowana oferta, a firmy ją proponujące zgadzają się na to, aby osoba ją otrzymująca była studentem i nie posiadała wysokich zarobków. To bardzo korzystna opcja dla osób studiujących. Jak działa i czy warto z niej skorzystać, odpowiadamy w dalszej części.

Pożyczka dla studenta — czym jest?

Pożyczka dla studenta to pożyczka, która oferowana jest właśnie osobom uczącym się i będącym na studiach. Pożyczek takich udzielają niektóre prywatne firmy pożyczkowe. Jest to preferencyjna i dedykowana pożyczka dla studentów, w której studenci mogą skorzystać z mniej restrykcyjnych wymogów dotyczących dochodów. Jeśli zatem studiują, w zamian otrzymają niższy próg dochodów, jakie muszą spełnić, aby otrzymać taką pożyczkę. Bardzo często dochód ten jest wręcz symboliczny.

Pożyczka dla studenta jest oprócz nieco niższych wymogów, dokładnie taką samą pożyczką, jaką udzielają prywatne firmy pożyczkowe. Aby ją otrzymać, należy zarejestrować się na stronie pożyczkodawcy, wypełnić i wysłać wniosek oraz postępować dokładnie tak jak przy braniu standardowej pożyczki. Tylko podczas składania wniosku należy wybrać rodzaj zatrudnia, w opcji student.

Najczęściej prywatne firmy pożyczkowe oferują studentom pożyczki krótkoterminowe dla studentów — chwilówki na 30 lub 60 dni, lub pożyczki ratalne. Pewną różnicą może być też suma takiej oferty, która często nie jest wysoka, a niska i średnia. Bez problemu powinniśmy jednak móc liczyć na sumy rzędu 1000 – 2000 zł.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Każda prywatna firma pożyczkowa udzielająca pożyczki dla studentów podchodzi do tego typu oferty nieco inaczej. Przeważnie wystarczy we wniosku zaznaczyć, iż jest się studentem, a firma na tej podstawie nie będzie wymagała od nas wysokich zarobków i zaakceptuje niższy np. kilkuset złotowy dochód. W zamian za to, że firma akceptuje nasze niskie zarobki, musimy spełnić wszystkie inne wymogi, aby być maksymalnie wiarygodnymi osobami dla danej firmy pożyczkowej.

Z pewnością będzie to weryfikacja w bazie BIK. Biuro Informacji Kredytowej udostępnia informacje o naszych zobowiązaniach oraz o ew. zadłużeniach. Aby otrzymać pożyczkę dla studenta, nie możemy być zadłużeni. Należy dopełnić też wszystkich formalności, złożyć wniosek, podać prawdziwe dane osobowe czy zweryfikować konto użytkownika w firmie pożyczkowej. Przeważnie w tym momencie dana firma po złożeniu wniosku podejmuje decyzje i nie wymaga już przedstawiania żadnych zaświadczeń itp.

Dlaczego firmy pożyczkowe ich udzielają?

Niektóre prywatne firmy pożyczkowe bardzo chętnie udzielają pożyczek dla studentów. Dzieje się tak za sprawą chęci zaproponowania również studentom pomocy finansowej. Firmy pożyczkowe uwzględniają to, że brak zarobków i dochodów jest konsekwencją nauki, nisko płatnych staży czy braku czasu na pracę.

Firmy takie są w stanie zaufać studentom i udzielić im pożyczki krótkoterminowej lub ratalnej. Jeśli wszystkie inne elementy np. pozytywny BIK, brak zadłużeń itp. są po stronie studenta, firma pożyczkowa nie wymaga wysokich lub jakichkolwiek zarobów. W większości sytuacji studenci nie są traktowani preferencyjnie. np. w bankach czy niektórych firmach pożyczkowych i są traktowani jako zwykłe osoby bez wysokiego dochodu. Istnieje jednak wiele firm, które oferują pożyczki dla studentów, nie obawiając się ich niespłacenia. To właśnie wysoki poziom spłat takich pożyczek wpływa również na to, że niektóre firmy oferują pożyczki dla osób uczącym się.

Prywatne firmy pożyczkowe mogą oferować pożyczki dla studentów, gdyż są prywatnymi firmami i działają na podstawie prawa cywilnego. Dzięki temu mogą samodzielnie określać wymogi, jakie należy spełnić i dowolnie je obniżać np. odnośnie studentów. Jest to jedna z głównych różnic między bankiem a prywatną firmą pożyczkową, która przemawia na korzyść tych drugich instytucji.

Gdzie znaleźć firmy oferujące pożyczki dla studentów?

Choć pożyczki dla studentów są coraz popularniejsze, możemy mieć pewien problem z ich odnalezieniem na rynku wśród wielu innych pożyczek. Możemy samodzielnie przeszukiwać oferty firm i sprawdzać czy dana marka oferuje pożyczki dla studentów.

Możemy również sprawdzić portale tematyczne lub fora o pożyczkach i dowiedzieć się stamtąd jakie marki oferują takie pożyczki. Jedna z najlepszych opcji jest jednak porównywarka pożyczek dla studentów. To serwis lub strona, na której znajdziemy spis wszystkich firm na rynku, oferujących pożyczki dla studentów. Możemy je segregować czy filtrować według konkretnych parametrów a dane w takich porównywarkach są aktualne.

Porównywarki są też darmowe i umożliwiają znalezienie najkorzystniejszej oferty. Biorąc pod uwagę małą popularność takich pożyczek, zdecydowanie warto skorzystać z porównywarki, w której znajdziemy “od ręki” wszystkie propozycje i będziemy mogli wybrać najkorzystniejszą dla nas opcję np. pod względem finansowym czy oferty.

Dodaj komentarz